Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Zdarza mi się na moim blogu krytykować Instytut Pamięci Narodowej za nieprzestrzeganie reguł naukowych w swoich opracowaniach i publikacjach. Często krytykowałem tę instytucję za używanie teczek Tajnych Współpracowników Służby Bezpieczeństwa do gier i gierek politycznych, co nie ma nic wspólnego z rzetelną pracą instytutu, który rości sobie prawo do nazywania siebie naukowym. Jednakże tym razem muszę pochwalić i napisać słowa uznania dla rzeszowskiego oddziału IPN.

Otóż IPN w Rzeszowie stworzył stronę internetową na której są zamieszczone informacje o grobach osób, które zginęły w walce o wolną Polskę a są zaniedbane i wymagają opieki nad nimi. Ktoś powie, że państwo powinno się zająć opieką nad grobami patriotów. Owszem, powinno. Tylko, że nie żyjemy w normalnym kraju i nie rządzą nami ludzie dbający o świadomość historyczną i patriotyczną kolejnych pokoleń Polaków.
Dlatego inicjatywa rzeszowskiego IPN jest świetnym pomysłem i warto zaznaczyć, że baza tych mogił bohaterów jest ciągle poszerzana. Fajnie, że ktoś wpadł na taki pomysł i mam nadzieję, że pozostałe oddziały IPN pójdą w ślady swoich koleżanek i kolegów z Rzeszowa. Takimi sprawami powinien właśnie zajmować się IPN, a nie przekazywaniem drogą tzw. „przecieków” dziennikarzom teczek TWiaków z czasów króla Ćwieczka, które służą do doraźnych rozgrywek politycznych.
Pomysł z internetową bazą mogił polskich patriotów, które wymagają opieki jest moim skromnym zdaniem świetną koncepcją. Szczególnie, że gdy zajmą się takimi mogiłami i grobami młodzi ludzie, to może to się okazać edukacyjnym strzałem w dziesiątkę o wiele bardziej skutecznym niż niejedna pozycja książkowa wydana przez IPN. Wszak młody człowiek, który będzie opiekował się takim grobem siłą rzeczy będzie się interesował dokonaniami i czynami osoby, która spoczywa w mogile.

Dlatego chylę czoła przed paniami i panami z rzeszowskiego IPN. Oby więcej takich fajnych inicjatyw i pomysłów. Brawa dla rzeszowskiego IPN!

Amator

Za: http://amator.blog.onet.pl/

RadioMaryja.pl

14 lipiec 2024

Katolicki Głos w Twoim domu