Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

List Michała Tyrpy.

Nasi przedstawiciele w Brukseli nadal lekceważą Sprawę Rotmistrza.

Miesiąc temu zadałem polskim posłankom i posłom do Parlamentu Europejskiego następujące pytanie: czy w sprawie ustanowienia 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem można na Panią / Pana liczyć?

Pytanie to okazało się za trudne dla większości z nich. Okazało się takim m. in. dla Róży Thun, Ryszarda Legutki, Jarosława Kalinowskiego i Wojciecha Olejniczaka. Jak widać –  w dalszym ciągu solidarność w lekceważeniu pamięci Bohaterów, łączy polityków ponad podziałami. Większość naszych europosłów nie wyciągnęła żadnych wniosków z doświadczeń ostatnich miesięcy.

W tej sytuacji warto, aby każdy z obecnych na tym forum uświadomił sobie, że powodzenie lub niepowodzenie projektu, który staramy się urzeczywistnić od tak dawna, zależy także od was.

Czy apel byłych „numerów” z Auschwitz zmobilizuje obecnych tu amatorów i profesjonalistów do podpisania naszej petycji?

"Szanowni Państwo,

4 września 2009 r. Michał Tyrpa z Fundacji Paradis Judaeorum zwrócił się do nowo wybranych polskich posłów do Parlamentu Europejskiego z prośbą o dołożenie starań celem ustanowienia 25 maja - rocznicy śmierci twórcy konspiracji w KL Auschwitz - europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. O ustanowienie tego święta Fundacja Paradis Judaeorum zabiega od początku 2008 r. w ramach akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About
Witold Pilecki"). 8 września b.r. z listem wyrażającym poparcie dla projektu zwrócił się do europosłów Grzegorz Rosengarten, prezes Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich.
Mimo upływu trzech tygodni, znakomita większość polskich posłanek i posłów do Parlamentu Europejskiego nie zechciała odpowiedzieć na pytanie, czy w sprawie unijnego święta w rocznicę stracenia rtm.Pileckiego można liczyć na ich poparcie. W związku z tym, my, niżej podpisani byli więźniowie KL Auschwitz zwracamy się do mediów i opinii publicznej z apelem o
składanie podpisów pod petycją do europosłów, która dostępna jest pod adresem:

www.petycje.pl/4376

Przypomnijmy o Rotmistrzu. Trzeba dać świadectwo.

Podpisali:

Jerzy Bielecki, były więzień KL Auschwitz nr 243, Sprawiedliwy wśród Narodów Świata,

Zbigniew Blok, były więzień KL Auschwitz nr 1195,

Kazimierz Piechowski, były więzień KL Auschwitz nr 918, były żołnierz Związku Organizacji Wojskowej,

Józef Stós, były więzień KL Auschwitz nr 752,

Władysław Szepelak, były więzień KL Auschwitz nr 168061,

Edmund Szewczyk, były więzień KL Auschwitz nr 1498,

Kazimierz Zając, były więzień KL Auschwitz nr 261"

Za sprawą Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich list ów już tydzień temu trafił do mediów. Trafił do nich dwiema drogami: bezpośrednio od prezesa ChSRO, oraz w depeszach Informacyjnej Agencji Radiowej ( kliknij w link: Auschwitz – apel do eurodeputowanych” ) i Katolickiej Agencji Informacyjnej (zobacz: Oświęcim: byli więźniowie za projektem ustanowienia Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem” ).

Ja sam o petycji do europosłów informowałem dziennikarzy i opinię publiczną już wcześniej. Znalazło to wyraz na wielu stronach internetowych z kilku kontynentów (zainteresowanych odsyłam do wyszukiwarek, hasło: „do europosłów w sprawie Pileckiego”). Wśród ponad 270 dotychczasowych sygnatariuszy petycji pojawiło się wielu znamienitych autorów znanych z tego forum.

Czy w tej Sprawie można liczyć i na ciebie?

www.petycje.pl/4376

 

Za: Blog Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
http://www.isakowicz.pl/index.php?page=news&kid=8&nid=2224