Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Biuro prokuratora generalnego Federacji Rosyjskiej uznało fundację Georga Sorosa działającą pod nazwą Open Society Institute oraz inną spokrewnioną z nią fundację za organizacje niepożądane, zakazując rosyjskim obywatelom i organizacjom udziału w ich projektach.

W wydanym w poniedziałek oświadczeniu prokuratorzy powiedzieli, że Open Society Institute (OSI) oraz OSI Assistance Foundation zagrażają konstytucyjnemu porządkowi kraju oraz bezpieczeństwu narodowemu. Dodano, że ministerstwo sprawiedliwości jest na bieżąco informowane o działalności tych organizacji i dodaje je do listy organizacji niepożądanych. Prokuratura rozpoczęła sondę w sprawie działalności fundacji w lipcu tego roku, po tym, gdy rosyjscy senatorowie zatwierdzili tzw. „stop-listę” obejmującą 12 organizacji, które, ich zdaniem, wymagały uwagi ze względu na antypaństwową działalność. Inne organizacje umieszczone na liście to m.in. National Endowment for Democracy, Międzynarodowy Instytut Republikański, Narodowy Instytut Demokratyczny, Fundacja McArthura opraz Freedom House.

W lipcu tego roku rosyjskie ministerstwo sprawiedliwości uznało amerykańską organizację pod nazwą National Endowment for Democracy za organizację niepożądaną gdy prokuratorzy odkryli, że instytut ten poświęcił miliony dolarów na na próby kwestionowania wyników rosyjskich wyborów oraz podkopywania prestiżu rosyjskich sił zbrojnych.

+++

Ustawa w sprawie organizacji niepożądanych weszła w życiu na początku czerwca bieżącego roku. Umieszczenie danej organizacji na liście i zdelegalizowanie jej działalności wymaga zgody prokuratury generalnej oraz ministerstwa spraw zagranicznych. Gdy dana organizacja znajdzie się na tej liście, jej biura zostają zamknięte, aktywa zamrożone a publikacje wstrzymane. Jeśli organizacja nie stosuje się do zakazów jej aktywistom grożą wysokie grzywny a nawet kara więzienia. Fundacja Sorosa rozpoczęła działalność w Rosji w latach 90-tych, lecz aktywnie działa dopiero od 2003 roku.

George Soros jest urodzonym na Węgrzech amerykańskim miliarderem żydowskiego pochodzenia. Zarządza on siecią fundacji działających w 37 krajach świata. Mają one na celu promowanie wartości liberalnych, znane są z promowania multikulturalizmu, kapitalizmu, masowej imigracji. Odbywa się to często pod płaszczykiem ochrony demokracji i „walki z rasizmem i dyskryminacją”.

Soros jest znanym w USA aktywistą na rzecz liberalizacji prawa imigracyjnego i głównym finansowym sponsorem takich działań (wliczając w to starania o szybsze nadawanie obywatelstwa nielegalnym imigrantom) a dotowane przez niego fundacje i organizacje promują podobne rozwiązania także w Europie. Soros, będący jednym z 30 najbogatszych ludzi na świecie przez lata poświęcił około 11 miliardów dolarów na przeróżne fundację w wielu krajach. Finansował on m.in. aktywistów na rzecz obalenia apartheidu w Republice Południowej Afryki oraz szereg organizacji opozycyjnych za żelazną kurtyną.

W Polsce fundacja Sorosa działa pod nazwą Fundacji Stefana Batorego, która wspiera finansowo i logistycznie organizacje „zawodowo” zajmujące się tzw. „walką z rasizmem i antysemityzmem” oraz promowaniem multikulturalizmu. Do beneficjentów Fundacji Batorego należy m.in. Otwarta Rzeczpospolita czy niesławne Stowarzyszenia Nigdy Więcej. Z pieniędzy Sorosa finansowane są np. programy edukacyjne odnośnie „rasizmu i dyskryminacji”, które dostarczane są także w ramach szkoleń do państwowych instytucji takich jak prokuratury czy sądy. Stowarzyszenie Nigdy Więcej, które od lat występuje w roli „ekspertów” od „faszyzmu” w mediach organizowało szkolenia dla prokuratorów i funkcjonariuszy policji, których tematem było zwalczanie „ekstremistów” czyli krytyków liberalnego porządku, III Rzeczpospolitej, masowej imigracji czy mutlikulturalizmu. Jego pracownicy występują często w roli biegłych w rozprawach sądowych przeciwko nacjonalistom lub podobnym „ekstremistom”.

Fundacja Sorosa działająca poprzez szeroko rozbudowaną sieć innych fundacji i organizacji (jak Fundacja Batorego w Polsce) ma wpływ na prawodawstwo w różnych krajach, edukacje oraz może liczyć na poparcie mediów głównego nurtu. Z fundacją Sorosa powiązanych jest wiele znanych osób, artystów, polityków, biznesmenów. Fundacja Batorego dotuje takie organizacje jak Otwarta Rzeczpospolita czy Nigdy Więcej m.in. w ramach ich walki z „homofobią”, promowania przywilejów dla homoseksualistów. Dotuje także organizacje aktywistów homoseksualnych takie jak Kampania Przeciwko Homofobii, którym na działalność przekazywała dziesiątki tysięcy złotych.

Powiązane z fundacją Sorosa odnogi prowadzą szereg kampanii na rzecz masowej imigracji i walki ze środowiskami przeciwnymi multikulturalizmowi, organizują medialne kampanie przeciwko „rasizmowi” oraz wspierają i lobbują za rozwiązaniami prawnymi mającymi na celu zamknięcie ust przeciwnikom swoich idei poprzez zabieganie o kryminalizację tzw. „mowy nienawiści”. Fundacja Sorosa aktywnie działa także na polu legalizacji marihuany w USA i innych krajach i wspiera finansowo organizacje zajmujące się walką o nią.

na podstawie: rt.com, batory.org.pl

Za: http://autonom.pl/?p=14172"Apelujmy więc do nowo wybranego prezydenta i przyszłego rządu o zdelegalizowanie piątej kolumny, jaką jest ta żydowska organizacja (loża B’nai B’rith). Czy będzie stać was na odwagę, jaką mieli przedwojenni polscy politycy? Będziecie mieli wielką szanse naprawić swój własny błąd popełniony osiem lat temu."
- Mirosław Kokoszkiewicz (kokos26)Żydowskie Stowarzyszenie B'nai B'rith w Rzeczypospolitej Polskiej