Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Trzeba utemperować poczynania duchownych względem władz RP – stwierdził na łamach „Polityki” „autorytet mianowany”, prof. Jan Woleński z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

ks. prof. Wojciecha Góralskiego z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Fot. YT/TV Trwam

Ks. prof. Wojciech Góralski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Fot. YT/TV Trwam

Oczywiście pretekstem do „utemperowania duchownych” mają być te słowa ks. prof. Wojciecha Góralskiego z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zamieszczone w „Naszym Dzienniku”:

– Głosowanie za ustawą in vitro i podpisanie jej przez prezydenta, to ewidentny publiczny grzech ciężki. […] W tej sytuacji mamy obowiązek przypominania tym, co poparli in vitro, że nie mogą przystępować do Komunii św.

Swój apel Woleński skierował do rządu zagrzewając go do ostrej reakcji. Jakiej? No cóż Woleński to były towarzysz z PZPR, a dzisiaj jeden z członków i założycieli żydowskiej loży „B’nai B’rith Polin”, której członkiem jest także nasz „ulubieniec”, profesorek Jasio Hartman – również wykładający na Jagiellonce. Być może marzy im się aresztowanie całego Episkopatu i wywiezienie do Arłamowa?

Prof. Ignacy Mościcki, Prezydent Rp

Prof. Ignacy Mościcki, Prezydent Rp

To nie przypadek, że członkowie tej żydowskiej loży wyspecjalizowali się w atakach na polski Kościół, a w szczególności na o. dr Tadeusza Rydzyka i jego dzieła. Przypomnijmy komunikat zamieszczony w 2007 roku na stronie ambasady USA w Warszawie z okazji reaktywowania w Polsce loży „B’nai B’rith”:

„9 września przy okazji otwarcia nowej loży B’nai B’rith w Warszawie ambasador Victor Ashe spotkał się z działaczami tej organizacji – prezesem Moishem Smithem i wiceprezesem Danem Mariaschinem. Omówiono m.in. sprawę ustawodawstwa dotyczącego zwrotu mienia oraz kwestie związane z Radiem Maryja i Telewizją Trwam. Otwarcie warszawskiej loży B’nai B’rith oznacza odrodzenie się tej organizacji żydowskiej w Polsce po niemal 70 latach nieobecności.”

Jak więc widzimy cele tej zdelegalizowanej przed wojną przez prezydenta Ignacego Mościckiego antypolskiej i antykatolickiej organizacji zostały zdefiniowane już na samym wstępie i omówione w ambasadzie obcego mocarstwa.

Apelujmy więc do nowo wybranego prezydenta i przyszłego rządu o zdelegalizowanie piątej kolumny, jaką jest ta żydowska organizacja. Czy będzie stać was na odwagę, jaką mieli przedwojenni polscy politycy? Będziecie mieli wielką szanse naprawić swój własny błąd popełniony osiem lat temu.

Mirosław Kokoszkiewicz (kokos26)

Publicysta tygodników Warszawska Gazeta i Polska Niepodległa oraz miesięcznika Zakazana Historia


 

Przeczytaj więcej tekstów Mirosława Kokoszkiewicza na naszym portalu  >  >  >  > TUTAJ . 

*     *     *

Od redakcji PCO:

B’nai B’rith-logo,jpgZamieszczone przeze mnie obok logo organizacji pochodzi z Portalu Społeczności Żydowskiej Jewish.org.pl gdzie jest podana jego interpretacja:

Godłem B’nai B’rith jest siedmioramienny świecznik (na wzór tego, który znajdował się w Świątyni w Jerozolimie) i jego hasłem jest „dobroczynność, miłość bratnia i zgoda”.

Przypomnę, że to prezydent Lech Kaczyński reaktywował loże B’nai B’rith. Dobrze jest wiedzieć, że prof. Jan Hartman z UJ jest wiceprzewodniczącym tejże loży – co jest podane na cytowanej stronie. W tej scenerii mamy klarowny obraz jaka jest żydowska interpretacja: „dobroczynność, miłość bratnia i zgoda”. Nie łudźmy się, że znaczenie bratnia dotyczy kogoś innego niż członków społeczności żydowskiej.

Miejmy nadzieje, że pan Andrzej Duda, nowy prezydent RP zechce zauważyć apel autora felietonu i pochyli się nad tym problemem jako, że UJ jest również Jego uczelnią a antypolonizm i antykatolicyzm Hartmana jest ogólnie znany nie tylko w Krakowie.

Działalność B’nai B’rith w Polsce przerwał dekret Prezydenta Rzeczypospolitej Mościckiego z 22 listopada 1938 roku, rozwiązujący antypolskie organizacje.

Dekret Prezydenta RP z 22 listopada 1938 roku. Fot. inter.

Dekret Prezydenta RP z 22 listopada 1938 roku.
Fot. inter.

wg.PCO

Na zdjęciu głównym:  Ewa Junczyk-Ziomecka, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta, występująca w imieniu Prezydenta Lecha Kaczyńskiego na inauguracji loży BB w Warszawie. Fot. za http://blogmedia24.pl/node/13113 / wybor zdjecia wg.PCO

Przeczytaj więcej na temat żydowskiej loży B’nai B’rith w Polsce:

Za: http://www.polishclub.org/2015/08/12/miroslaw-kokoszkiewicz-kokos26-zdelegalizowac-loze-bnai-brith-polin/